Marihuana na bóle menstruacyjne

Dlaczego marihuana jest narkotykiem?

Na świecie rosną miliony roślin. Pewną ich grupę stanowią zioła. W odróżnieniu od innych, rośliny te zawierają aktywne związki chemiczne, to znaczy takie, które działają na ludzkie ciało i nie tylko. Powszechnie wiadomo, że koper włoski łagodzi kolki u niemowląt; rumianek koi, a mięta pomaga zwalczyć dolegliwości układu pokarmowego. Niektóre zioła zawierają związki chemiczne o działaniu psychoaktywnym. Działanie takie polega na czasowej zmianie pracy mózgu przez stymulację wybranych struktur i procesów. Psychoaktywne związki chemiczne obecne są na przykład w mak, dlatego uprawianie go jest zakazane prawnie. Podobnie ma się rzecz z konopiami indyjskimi, z których wytwarzana jest marihuana. Rośliny te są punktem zainteresowań naukowców od wielu lat. Wiadomo już, że zawierają psychoaktywny związek chemiczny, któremu nadano nazwę tetrahydrokannabinol. Jest on jednym ze stu kannabinoidów obecnych w konopiach. Oprócz nich, rośliny te zawierają terpeny, kwasy kannabinoidowe i flawonoidy. Marihuana jest narkotykiem, ponieważ zawarty w konopiach THC wywołuje czasowy efekt w postaci odurzenia, zmiany nastroju, zmiany zachowania i świadomości. Popularna trawka znajduje się na liście narkotyków miękkich, ponieważ nie uzależnia fizycznie.

Kobiecy punkt widzenia na marihuanę

Do tej pory nie stwierdzono różnic w działaniu marihuany na mężczyzn i kobiety. U jednych i drugich wywołuje ona tzw. haj, który może być przyjemny i lekki lub ciężki i powalający. Wszystko zależy od tego jaką mieszankę konopnego suszu owinie się w bibułkę i zacznie palić. Z użytkowaniem marihuany powinny uważać kobiety w ciąży. Istnieją badania wskazujące na fakt, że nadużywanie marihuany w trakcie ciąży może spowodować przedwczesny poród, niższą wagę urodzeniową dziecka, a nawet poronienie.

Marihuana na bóle menstruacyjne

Zawarty w konopiach związek chemiczny o nazwie kannabidiol nie działa na psychikę, natomiast działa przeciwbólowo. Skoro tak, to produkty konopne powinny łagodzić również bóle menstruacyjne. Czy tak jest, nie wiadomo, bo nie ma w tym zakresie badań naukowych. Amerykańska firma farmaceutyczna zaproponowała kobietom dopochwowy czopek przeciwbólowy na bazie marihuany. Tabletka zawiera organiczne masło kakaowe i pozyskane z ekologicznych upraw oleje konopne THC i CBD. Lek nie jest oficjalnie dopuszczony do sprzedaży. Tabletka jest kosztowna i nie każda Amerykanka może sobie na nią pozwolić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *